Travel Agency ● Tour Operator

 

ДУБАИ - НОВА ГОДИНА


Дубаи, град на луксузот, раскошот, рај од иднината кој ве чека да го откриете ...


Цена: 849 еур / 52.468 мкд

За сите резервации направени до 01.12.2017 дополнителен попуст од 7% (не е пресметан во цената)


Одлична новогодишна забава во хотел RADISSON BLU CREEK HOTEL 5* по цена од 139 еур и вклучува:

Oрганизиран превоз, храна, пијалоци, жива музика и музика со диџеи. Прекрасен поглед кон Бурџ Калифа за време на новогодишниот огномет. Бесплатен пијалок од 21.00ч до 02.00ч.


ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊE

Ден 1 -30.12.2017 (СКОПЈЕ - ДУБАИ)

Полетување  од Скопје во 13.20 часот со FZ 792 ,слетување во 21.20 часот.Организиран пречек на аеродром во Дубаи и  организиран превоз до одбраниот хотел.Ноќевање.

Ден 2 -31.12.2017 (ДУБАИ)

Појадок.Организиран полудневен разглед на Дубаи со локален водич и превоз. Слободно време за дочек на Новата година. Можност за организиран дочек на новата година во хотел Radisson Blu Creek Hotel 5*. СРЕЌНА НОВА ГОДИНА! Ноќевање.

Ден 3 - 501.01.2017 - 03.01.2017 (ДУБАИ)

Појадок. Слободни денови за индивидуални разгледи и прошетки. Можност за факултативни екскурзии (се пријавувате во Фибула Скопје или кај нашиот агент во Дубаи). Ноќевање.

Ден 6 -04.01.2017 (ДУБАИ - СКОПЈЕ)

Појадок. Организиран превоз до аеродром. Лет за Скопје со  FZ 791,во 9.10 часот. Пристигнување во Скопје во 12.05 часот.

6 ДЕНА / 5 НОЌИ

ПАКЕТ АРАНЖМАН  ДУБАИ 6 НОЌИ 5 ДЕНА
ХОТЕЛ Кат. Лице во
1/2
Лице во
1/1 соба

3то лице
во 1/2

Бебе
(0 - 1,99год)
Дете
(2 - 5,99год)
Дете
(6 - 11,99год)
Ramee Rose Hotel Al Barsha 4* 849€ 1145€ 849€ 60€ 495€ 739€
Fraser Suites 5*

899€

949€

1269€

1319€

899€

949€

60€ 495€ 819€

*Цените се на промоција за уплата до 15.12.17


ДАТУМИ ЗА ЛЕТОВИ
РОТАЦИЈА
ДАТУМ
РОТАЦИЈА
ДАТУМ
НОЌЕВАЊА
SKP-DXB 30-12-17 DXB-SKP 04-01-18 5

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ
Летови
Поаѓање
SKP-DXB
13:20
DXB-SKP
9:10

ФАКУЛТАТИВНИ ЕКСКУРЗИИ
Екскурзии
Време
Цена по лице
Опис
Desert Safari
5 часа
60 EUR
Трансфер, Сафари со џип , вечера со вклучени пијалоци(безалкохолен)
Dhow Cruise
2 часа
60 EUR
Трансфер,Крстарење со брод, вечера со вклучени  пијалоци(безалкохолни)
Abu Dhabi City Tour
Целодневна
90 EUR
Целодневна,минимум 10 лица, вклучен трансфер,ручек и пијалок
Burj Khalifa & Dubai Mall
 
90 EUR
Влезница  со асистенција,шопинг
Dubai Old Bazaar Tour
12 часа
50 EUR
Разглед со водич